ČIŠTĚNÍ A PÉČE

Před prvním použitím:
Nádobí důkladně vyčistěte a vypláchněte vroucí vodou. Vysušte, rovnoměrně potřete olejem a krátce zahřejte na sporáku.

Ochrana nepřilnavé vrstvy:
Ke krájení pokrmu ve svém nádobí nepoužívejte nůž a k míchání nepoužívejte kuchyňské potřeby s ostrými hranami. Používejte výhradně kuchyňské doplňky vyrobené z plastu nebo ze dřeva.

Předcházejte přehřívání:
Nádobí nikdy nezahřívejte prázdné nebo naplněné olejem silným žárem po dobu delší než 5 minut. Přehřátí může vést k poškození nepřilnavé vrstvy, která může ztratit své vlastnosti. Došlo-li k přehřátí hrnce, nechte jej vychladnout na sporáku při vypnutém zdroji tepla.

Plastové úchyty:

Nádobí s plastovými úchyty není vhodné pro používání v troubě.

Úchyty z nerezové oceli:
Nádobí s úchyty z nerezové oceli je vhodné zejména k použití na plynových sporácích a v troubě.

Skleněná poklička:

Horkou skleněnou pokličku nikdy nechlaďte studenou vodou.

Používání sklokeramických desek:
Při častém posouvání nechráněného hliníkového dna po povrchu sklokeramické desky může dojít k utvoření stop způsobených otěrem hliníku. Stopy hliníku lze odstranit pomocí prostředků značky Fissler určených k péči o sklokeramické desky.

Bezpečnost:
Abyste předešli riziku popálení způsobeného přetékajícím nebo prskajícím olejem, používejte k fritování vždy hrnec s vysokými stěnami a nikdy jej nenaplňujte olejem výš než do poloviny jeho výšky. Nepoužívejte pokličku a hrnec nepřehřívejte (maximální teplota oleje 200°C)
Kontakt

Máte nějaké dotazy, návrhy nebo přání týkající se našich výrobků? Oddělení služeb zákazníkům společnosti Fissler vám ochotně pomůže.

» kontakt

Zastoupení a prodejci

Hledáte specializovaného prodejce výrobků Fissler? Na tomto místě nalezněte funkci vyhledávání našich zahraničních dealerů. 

» vyhledávání prodejců

Věstník

Speciální nabídky, soutěže a chutné recepty. Náš věstník vás bude nezávazně a zdarma informovat.

» přihlaste se k odběru věstníku