Znaky kvality

Jak je můžete poznat? Praktický průvodce nákupem nožů.

Řemeslné zpracování

Všechny části nože jsou hladce spojeny. To znamená, že mezi rukojetí a sedlem je hladký přechod bez mezer vznikajících z vyrovnávacího skoku. Čepel a rukojeť dále nesmí mít hrubé okraje a musí být zcela rovné. Tyto aspekty jsou velmi důležité, zejména pokud jde o hygienu, protože jinak by se mohly na noži shromažďovat bakterie.

Povrchová úprava

Povrch nože je jemně broušený a je vyhlazen obtahováním na řemenu. Expertní řemeslné zpracování produkuje jemnou, hladkou povrchovou úpravu.

Odolnost proti otupení

Odolnost nože proti otupení vymezuje dobu, po kterou má nůž dostatečnou schopnost krájení pro používání. Dobrá odolnost proti otupení vyplývá z vysoké kvality oceli, odborně aplikovaného tepelného zpracování a správného provedení řezné hrany.

Odolnost vůči korozi

Stupeň odolnosti nože vůči korozi závisí na kvalitě nerezové oceli, odborném vytvrzení a povrchové úpravě. Jemně broušený a hladce na kůži obtažený povrch dělá nůž korozivzdorným, a tím i schopným odolávat vlivům životního prostředí.

Bezpečnost

To, zda je nůž při používání bezpečný, určují dva faktory. Zaprvé musí umožňovat bezpečný úchop tak, aby ruka nemohla sklouznout na čepel. Zadruhé musí být nůž velmi ostrý, aby se při krájení nemusela vyvíjet tak velká síla a bylo zaručeno jeho bezpečné užívání.

Ergonomická rukojeť

Rukojeť nože by měla sedět v ruce, a tím umožňovat v delších časových úsecích snadnou práci bez únavy. To umožňuje ergonomicky tvarovaný prvek rukojeti, který rovněž zvyšuje bezpečnost.

Vyvážení

Dobrý nůž není ani na jednom konci těžší. Jeho hmotnost musí být rovnoměrně rozdělena mezi rukojeť a čepel. Správné vyvážení podporuje bezpečné užívání nože a příjemný pocit při práci.
Kontakt

Máte nějaké dotazy, návrhy nebo přání týkající se našich výrobků? Oddělení služeb zákazníkům společnosti Fissler vám ochotně pomůže.

» kontakt

Zastoupení a prodejci

Hledáte specializovaného prodejce výrobků Fissler? Na tomto místě nalezněte funkci vyhledávání našich zahraničních dealerů. 

» vyhledávání prodejců

Věstník

Speciální nabídky, soutěže a chutné recepty. Náš věstník vás bude nezávazně a zdarma informovat.

» přihlaste se k odběru věstníku