Stručná analýza hrnců

Jednotlivé hrnce se liší

fissler teaserbild1 topfkunde 27

Při výběru nového hrnce jsou nejdůležitější stěny hrnce, jeho dno, poklička a úchyty.

Stěny hrnce

Dobrý hrnec je pevný, robustní a vyrobený z kvalitního materiálu. Ideální je kvalitní nerezová ocel. Použití tohoto materiálu dokládá značka 18/10 (18 % chromu, 10 % niklu, 72 % oceli).   Je odolný proti korozi, mimořádně snadno se čistí, je hygienický a lze jej mýt v myčce.

Hrnce, jejichž stěny mají kónický tvar, lze ukládat na sebe a tím ušetřit místo (například hrnce značky Fissler řady solea®). U kvalitních hrnců jsou dno a stěny hrnce navzájem pevně spojeny bez jakéhokoli dutého prostoru. Vnitřní část přechodu ode dna hrnce ke stěnám by měla být zaoblená, abyste se mohli vařečkou nebo metličkou dostat do všech částí.

Dno

Vysoce kvalitní dna jsou vyrobena z nerezové oceli a obsahují plně zapouzdřené hliníkové jádro. Hliník je důležitým vodičem tepla; hliníkové jádro by nemělo být odkryté, vzhledem k tomu, že hrnec bude opakovaně omýván v myčce a na dně by se objevily bílé skvrny. Masivní dna s hliníkovým jádrem zajišťují optimální absorpci, distribuci a uložení tepla. Po zahřátí musí být dno vždy zcela rovnoběžně s varnou deskou sporáku – tím se při vaření šetří čas a energie.
Vždy se ujistěte, zda je příslušný hrnec vhodný pro daný typ sporáku, protože ne každý hrnec je vhodný například pro indukční ohřev.
Náš vyhledávač výrobků vám pomůže najít ten pravý hrnec pro vás.

Poklička

Těsně přiléhající poklička udržuje v hrnci teplo a tekutinu. Díky tomu se uchovává aroma a šetří energie. Skleněné pokličky vám umožňují sledovat připravovaný pokrm. Některé pokličky jsou svým tvarem vyduté, tj. zakřivené dovnitř. Tím je zajištěno, že stoupající pára odkapává zpět do hrnce, díky čemuž je pokrm ještě chutnější a šťavnatější (například v řadě original pro collection® značky Fissler).

Úchyty

Obvykle si můžete vybrat mezi úchyty z nerezové ocelí a úchyty z plastu. Je důležité, aby byly úchyty napevno spojeny s horní stěnou hrnce, aby se při vaření pohodlně držely a aby se nepřehřívaly. Úchyty z nerezové oceli jsou vhodné k mytí v myčce nádobí a k použití v troubě.
Vzhledem k vysokým teplotám nejsou úchyty z plastu vhodné k použití v troubě (maximální teplota použití 80°C). Lze je mýt v myčce nádobí, ale barvy mohou postupem času vyblednout. Hrnce s úchyty z plastu byste proto měli dávat do myčky pouze příležitostně.

Praktické doplňky

Jakmile si vyberete ty správné základní prvky, jako je dno hrnce, úchyty a poklička, různé řady nádobí nabízejí doplňky, které vaření dále usnadňují:

  • Integrované držáky pokličky umožňují zaháknout pokličku do okraje hrnce nebo úchytu. Díky tomu máte volné ruce k míchání a ochucování vašich pokrmů; sražená pára odkapává zpět do hrnce a sporák zůstává čistý (například řady solea® a intensa® značky Fissler).
  • Praktická odlévací funkce: některé hrnce mají integrovanou odlévací funkci, která umožňuje vylévat kapalný obsah i s nasazenou pokličkou. Neobratné používání utěrek, chňapek a cedníků je tedy věcí minulosti.
  • Široký odlévací okraj umožňuje přesné odlévání kapalného obsahu bez kapání. Sporák a pracovní deska zůstávají čisté.
  • Integrovaná měrka je praktický nástroj k měření kapalného obsahu. Není třeba čistit odměrky.Kontakt

Máte nějaké dotazy, návrhy nebo přání týkající se našich výrobků? Oddělení služeb zákazníkům společnosti Fissler vám ochotně pomůže.

» kontakt

Zastoupení a prodejci

Hledáte specializovaného prodejce výrobků Fissler? Na tomto místě nalezněte funkci vyhledávání našich zahraničních dealerů. 

» vyhledávání prodejců

Věstník

Speciální nabídky, soutěže a chutné recepty. Náš věstník vás bude nezávazně a zdarma informovat.

» přihlaste se k odběru věstníku