Grilldorado

Dokonalý steak – s výrobky značky Fissler

Od úpravy po selsku až po rafinované způsoby úprav lze maso připravovat mnoha různými způsoby. Puristé často upřednostňují prosté grilování steaků, neboť představuje spojení vlastní chuti masa se silným aroma, které vzniká grilováním. Klíčovým nástrojem k dosažení dokonalých výsledků, kromě kvality masa a znalostí o jeho přípravě, je také optimální nádobí. Pokud máte to správné kuchyňské náčiní, můžete doma připravovat pokrmy stejně kvalitní jako ty, které grilují profesionální kuchaři.

Ze všeho nejdůležitější – správná pánev

Most important of all - The right pan

Grilovací pánev arcana®  je ideální pro všechny, kdo své steaky rádi připravují tradičním způsobem. Je vyrobena z litiny a má ty nejlepší grilovací vlastnosti zajišťující optimální uchování a rozložení tepla pro rovnoměrnou přípravu pokrmů. Povrch s drážkami umožňuje přípravu pokrmů na malém množství tuku a zároveň přispívá k typické chuti a charakteristickým rysům grilovaných pokrmů.  Praktickým aspektem je i to, že po osmahnutí masa lze přípravu dokončit šetrnou přípravou v troubě.  Pánev prostě položte do trouby na mřížku, sejměte rukojeť a pečte, dokud steak pomalu nezíská jemnou a šťavnatou chuť. Na zvláštní grilovací pánvi se pokrm šetrně připraví a zároveň díky této pánvi získá křupavou krustu. Pánev je vyrobena z litého hliníku s drážkami a má nepřilnavou povrchovou úpravu, je ideální pro grilování jemných pokrmů a nevyžaduje prakticky žádný tuk.

Pro dosažení jemných a šťavnatých pokrmů

fissler perfektes steak 03

Nejdůležitějším faktorem při přípravě dokonalého steaku je kvalita použitého masa. Hovězí by mělo být odleželé, tmavě červené barvy a lehce mramorované. Je také velice důležité nechat pánev i tuk silně rozpálit a maso při této vysoké teplotě osmahnout. Díky tomu se na povrchu mohou srážet proteiny, zatímco vytvořená kůrka brání úniku šťávy z masa (Maillardova reakce). Doba potřebná k přípravě pokrmu závisí na tloušťce masa. Při otáčení masa si dejte pozor, abyste je nepropíchli, protože by tím došlo k vytékání šťávy. Místo vidličky obracejte maso pohodlnou obracečkou na obracení masa značky Fissler. Je vyrobena z vysoce kvalitního plastu, který nepoškozuje pánev.

Dokonale připravené

To, zda je maso již hotové, si můžete snadno ověřit vlastními prsty. Pokud se masa lehce dotknete a je na dotek jako váš spodní ret, je "krvavé." Pokud je nelze takto charakterizovat a dotek byste spíše přirovnali ke špičce vašeho nosu, je "středně propečené." A pokud na dotek odpovídá vašemu čelu, je "dobře propečené."

Mějte na zřeteli, že přestože mnoho lidí má rádo hovězí "krvavé" nebo "středně propečené," u světlých mas, jako je vepřové, telecí nebo drůbež, a také sekané hovězí maso, je důležité, aby byla na všech místech rovnoměrně tepelně upravena.

Jakmile se tyto delikatesy ocitnou na talíři, je dokonalým doplňkem k vaší vidličce nůž na steaky z řady passion. Pohodlně se drží a jeho mimořádně ostrou čepelí lze krájet bez jakéhokoli tlaku.

Pro intenzivnější aroma

Pokud chcete své grilované maso obohatit o další aroma, použijte marinády – z oleje, octa, podmáslí nebo medu – a přidejte bylinky či jiné přísady. Maso můžete buď dát do marinády, nebo v závislosti na konzistenci marinády ji do masa vetřít. Vítaným vedlejším účinkem je skutečnost, že se maso stane ještě měkčím. Před grilováním nezapomeňte nechat veškerou marinádu důkladně odkapat. Inteligentním nástrojem pro výrobu marinády je víceúčelový kráječ Fissler. Dokáže odstřeďovat vodu z bylin a krájet byliny, marinádu lze míchat přímo v nádobě, nádobu lze uzavřít a marinádu skladovat, dokud je potřeba.

Výrobek pro vás

grill pan arcana®

Grilovací pánev arcana®  je ideální pro ty, kteří připravují steaky tradičním způsobem.

» grilovací pánev arcana®

A recipe for you

Surf and Turf

Enjoy - Surf and Turf

» the recipe
Kontakt

Máte nějaké dotazy, návrhy nebo přání týkající se našich výrobků? Oddělení služeb zákazníkům společnosti Fissler vám ochotně pomůže.

» kontakt

Zastoupení a prodejci

Hledáte specializovaného prodejce výrobků Fissler? Na tomto místě nalezněte funkci vyhledávání našich zahraničních dealerů. 

» vyhledávání prodejců

Věstník

Speciální nabídky, soutěže a chutné recepty. Náš věstník vás bude nezávazně a zdarma informovat.

» přihlaste se k odběru věstníku