Přísady a koření

fissler teaserbild3 fernoestlich 26

Chilli koření: V  hojné míře se používá v kantonské kuchyni. Skládá se z mletých sušených chilli papriček.

Chilli pasty: Vyrábí se z rajčat, cibulí, chilli, oleje, tamarindu, česneku, cukru, soli, koření a octa. Některé varianty obsahují i krevetovou pastu. V asijských prodejnách jsou k dispozici růůzné druhy.

Směs 5 koření:
Speciální směs koření oužívaná výhradně v čísnké kuchyni. Skládá se z hřebíčku, badyánu, sečuánského pepře, fenyklu a skořice. Používejte střídmě, neboť překrývá jiné, subtilnější chutě.

Miso: Pasta verobená z fermentovaných sojových bobů. Jedna z hlavních základních přísad japonských polévek, omáček a marinád. Její barva se pohybuje od bílé přes žlutou a světle hnědou až po hnědou a červenou.

Rýžová mouka: K dispozici je hladká, polohrubá i hrubá. Používá se jako pojivo pro nudle, sladkosti i pečené výrobky nebo k obalování smažených fritovaných jídel.

Sambal Oelek: Ostrá pasta vyrobená z nasekaných čerstvých červených chilli papriček s cukrem, solí a octem nebo tamarindem. Běžně se používá v indonnéské kuchyni.

Sezamový olej: Aromatický asijský olej vyrobený ze sezamových semínek. Lze použít i s jinými oleji v pokrmech, které se při smažení míchají. Obvykle se však jím pouze pokape hotové jídlo, neboť má velmi silné aroma.

Tofu: Tofu se vyrábí ze žlutých sojových bobů, které se nejprve namočí, pak rozdrtí, smíchají s vodou a krátce povaří, čímž vytvoří pevnou směs.

Gow-gee skins:  Těstové kuličky vyráběné z pšeničné mouky a vody. Obvykle se používají pro jídla vařená na páře.

Wasabi: Pasta vyráběná z kořene rostliny wasabi. Často se mu říká japonský křen.

Citronová tráva: Jedna z oblíbených přísad thajské kuchyně. Používá se čerstvá nebo ve formě prášku.
Kontakt

Máte nějaké dotazy, návrhy nebo přání týkající se našich výrobků? Oddělení služeb zákazníkům společnosti Fissler vám ochotně pomůže.

» kontakt

Zastoupení a prodejci

Hledáte specializovaného prodejce výrobků Fissler? Na tomto místě nalezněte funkci vyhledávání našich zahraničních dealerů. 

» vyhledávání prodejců

Věstník

Speciální nabídky, soutěže a chutné recepty. Náš věstník vás bude nezávazně a zdarma informovat.

» přihlaste se k odběru věstníku